روغن گیربکس پرشیا tu5

روغن گیربکس پرشیا tu5

برای گیربکس پرشیا با موتور TU5، معمولاً روغن گیربکس با لزومات گیربکس خودرو توصیه می‌شود. اما برای اطمینان حاصل کردن از نوع و ویژگی‌های دقیق روغن مورد نیاز، بهتر است به راهنمایی کتابچه راهنمای خودرو و یا با تولید کننده یا نماینده فروش پژو مشورت کنید.

 

معمولاً در کتابچه راهنمای خودرو، مشخصات و ویژگی‌های روغن گیربکس مناسب برای مدل و نوع خودرو شما ذکر شده است. این شامل نوع روغن (مثلاً روغن ضروری 80W-90 یا روغن ترمز ATF) و حجم مورد نیاز است.

 

همچنین، توصیه می‌شود در صورت تمایل به تعویض روغن گیربکس، این عمل را توسط تعمیرکاران متخصص و با استفاده از روغن‌های با کیفیت و توصیه شده توسط سازنده خودرو انجام دهید معمولاً این اطلاعات در کتابچه راهنمای خودرو یا در توصیه‌نامه‌های سازنده موجود است. بهترین راه برای اطلاع از نوع و مشخصات روغن گیربکس مناسب برای مدل خودروتان، مشاوره با تعمیرکاران متخصص یا تماس با نمایندگی فروش پژو است. آنها می‌توانند به شما راهنمایی دقیق‌تری در این زمینه ارائه دهند و به شما روغن گیربکس مناسب را پیشنهاد کنند.

روغن گیربکس پرشیا TU5 چه نوع روغنی را توصیه می‌کنید؟

برای موتور TU5 در خودروهای پرشیا، توصیه می‌شود از روغن گیربکس معمولی استفاده کنید. به عنوان نمونه، برخی از روغن‌های گیربکس مناسب برای پرشیا TU5 ممکن است عبارتند از:

 

1. روغن گیربکس معمولی:

معمولاً از روغن‌های گیربکس معمولی با ویژگی‌هایی مانند 80W-90 یا 75W-90 استفاده می‌شود. این روغن‌ها برای شرایط عادی رانندگی مناسب هستند.

 

2. روغن گیربکس ترمز ATF:

برخی مدل‌های پرشیا TU5 ممکن است از روغن گیربکس ترمز ATF (Automatic Transmission Fluid) استفاده کنند. در این صورت، توصیه می‌شود از روغن ترمز ATF با مشخصاتی که در کتابچه راهنمای خودرو ذکر شده استفاده کنید.

خدمات پربازدید:   تعمیر گیربکس اتوماتیک رنو تالیسمان

 

برای اطمینان حاصل کردن از نوع دقیق روغن گیربکس مورد نیاز برای پرشیا TU5 خود، بهتر است به کتابچه راهنمای خودرو مراجعه کنید. در آنجا مشخصات و ویژگی‌های روغن گیربکس توصیه شده برای خودروتان ذکر شده است. همچنین، می‌توانید با تعمیرکاران متخصص یا نمایندگی فروش پژو تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری دریافت کنید و روغن گیربکس مناسب را انتخاب کنید.

آیا می‌توانم روغن گیربکس معمولی را خودم تعویض کنم یا به تعمیرکار مراجعه کنم؟

تعویض روغن گیربکس می‌تواند یک کار ساده‌تر در مقایسه با تعویض برخی قطعات دیگر خودرو باشد، اما همچنین نیازمند دقت و اطمینان است. اگر شما تجربه قبلی در تعمیرات خودرویی دارید و با مراحل تعویض روغن گیربکس آشنا هستید، می‌توانید آن را خودتان انجام دهید. در غیر این صورت، توصیه می‌شود به یک تعمیرکار حرفه‌ای مراجعه کنید.

 

در صورتی که تصمیم به تعویض روغن گیربکس خود دارید، مراحل زیر را دنبال کنید:

 

1. مطمئن شوید که خودرو در سطح صاف و بر روی سطح ثابت و ایمن قرار دارد. همچنین، مطمئن شوید که موتور خودرو خاموش است و گیربکس در حالت پارکینگ قرار دارد.

 

2. با استفاده از دفترچه راهنمای خودرو، محل تخلیه روغن گیربکس و محل پر کردن روغن جدید را پیدا کنید.

 

3. با استفاده از ابزار مناسب، پیچ تخلیه روغن را باز کنید و روغن قدیمی را خارج کنید. معمولاً از یک فیلتر روغن نیز استفاده می‌شود که می‌توانید آن را نیز تعویض کنید.

 

4. پس از تخلیه کامل روغن قدیمی، پیچ تخلیه را بازگردانید و فیلتر روغن جدید را در صورت نیاز نصب کنید.

خدمات پربازدید:   تیگو 7 دبل خشک

 

5. با استفاده از فلتر روغن جدید، روغن جدید را به گیربکس اضافه کنید تا به میزان مناسب برسد. برای اطمینان از میزان صحیح روغن، بهتر است به توصیه‌نامه تولید کننده خودرو یا دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید.

 

6. پس از اتمام تعویض روغن، مطمئن شوید که همه پیچ‌ها به درستی بسته شده‌اند و هیچ خرابی یا نشتی وجود ندارد.

 

در هر صورت، توصیه می‌شود قبل از شروع به تعویض روغن گیربکس، دستورالعمل‌ها و توصیه‌های سازنده خودرو را به دقت مطالعه کنید و در صورت نیاز، از تعمیرکاران متخصص یا نمایندگی فروش پژو کمک بگیرید.

برای تعویض روغن گیربکس نیاز به ابزار خاصی هست؟

برای تعویض روغن گیربکس، به برخی ابزارها نیاز خواهید داشت. در ادامه، لیستی از ابزارهایی که معمولاً برای تعویض روغن گیربکس استفاده می‌شود را ذکر می‌کنم:

 

1. ست پایه و جک:

برای بلند کردن خودرو و ایجاد فضای کافی برای دسترسی به محل تخلیه و پر کردن روغن گیربکس، نیاز به جک و ست پایه خواهید داشت. اطمینان حاصل کنید که خودرو را در محیط ایمن و پایدار بلند می‌کنید.

 

2. پیچ یا سوکت تخلیه:

برای باز و بسته کردن پیچ تخلیه روغن گیربکس، نیاز به پیچ یا سوکت مناسب خواهید داشت. اطمینان حاصل کنید که سایز پیچ یا سوکت با پیچ تخلیه مطابقت دارد.

 

3. ظروف جمع‌آوری:

برای جمع‌آوری روغن گیربکس قدیمی که به طور معمول از پیچ تخلیه خارج می‌شود، از ظروف مناسب مانند ظروف جمع‌آوری روغن استفاده کنید.

 

4. روغن گیربکس جدید:

روغن گیربکس جدیدی که با مشخصات مناسب برای خودروتان توصیه شده است. بررسی کنید که روغن مورد نظر در دسترس است و در میزان صحیح برای پر کردن گیربکس آماده باشد.

خدمات پربازدید:   تعمیر گیربکس کیا سورنتو

 

5. دستکش‌ها:

برای محافظت از دست‌ها و جلوگیری از آلودگی آنها با روغن، استفاده از دستکش‌های مناسب توصیه می‌شود.

 

6. دستمال‌ها و پارچه‌ها:

برای پاک کردن و پاک کردن دستگاه‌ها و قطعات مرتبط با تعویض روغن گیربکس، از دستمال‌ها و پارچه‌های تمیز استفاده کنید.

 

همچنین، بهتر است قبل از شروع به تعویض روغن گیربکس، دستورالعمل‌ها و توصیه‌های سازنده خودرو را مطالعه کنید تا ابزارهای خاصی که برای خودروتان مورد نیاز هستند را بشناسید.

 

چت در واتساپ

تماس با ما