تعمیر گیربکس هیوندای وراکروز

تعمیر گیربکس هیوندای

کمپانی هیوندای انتقال قدرت بر مبنای MT  که شامل DCT  و AMT  را تولید میکند گیربکس های استفاده شده در خودرو های هیوندای سبک و آرام و با دوام می باشند و همینطور آنها در تمامی شرایط رانندگی به درستی و بهینه عمل می کنند در این خودروها گیرنده ها بلافاصله به خواسته های رانندگان برای اطمینان واکنش درستی را نشان میدهند.

گیربکس های اتوماتیک به این دلیل که گشتاور موتور را از طریق جریان روغن به گیربکس انتقال می دهند و ساختار هیدرو الکترومکانیکی دارند نسبت به خودروهایی که با دنده دستی کار می کنند بیشتر نیازمند توجه و حساسیت بیشتری می باشند تا در صورت بروز هرگونه خرابی به سرعت به تعمیرگاه های مجاز و متخصص در این زمینه مراجعه کنید تا مشکلات آن را حل کنند.در این مقاله از تعمیر گیربکس اتوماتیک، به برخی از مراحل تعمیر گیربکس هیوندای وراکروز  اشاره می‌کنیم.

چه وقتی برای تعمیر گیربکس هیوندای وراکروز مراجعه کنیم؟

همانطور که در قسمت قبلی به آن اشاره شد گیربکس های اتوماتیک نیازمند توجه بیشتری می باشند زیرا در این خودروها ساختار پیچیده تری نسبت به خودروهای  دنده دستی دارد به همین دلیل است که راننده ها باید مراقب گیربکس ها باشند و در صورت بروز هر گونه خرابی به سرعت ماشین را به تعمیرگاه های مخصوص و تخصصی ببرند تا افرادی که در این زمینه آموزش دیده‌اند و مهارت لازم را دارند بتوانند به تعمیر گیربکس وراکروز بپردازند. برخی از مواردی که نیاز است راننده ها در تعمیر انواع گیربکس به آن توجه کنند را در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد و با توجه به این موارد می توانید سلامت گیربکس ماشین خود را تا حدی بالاتر ببرید.

  • خطای گیربکس را جدی بگیرید و در اولین فرصت به تعمیرگاه های تخصصی مراجعه کنید زیرا ادامه رانندگی با گیربکس خراب می تواند باعث شود تا دیگر قطعات ماشین نیز خراب شوند و مشکلات دیگری برای آنها به وجود بیاید.
  • مجموعه گیربکس اتوماتیک و سنسورها و مدارهای الکترونیکی حساسی دارد و موتور شویی برای آنها توصیه نمی شود و در صورت انجام این کار ممکن است مشکلاتی برای ماشین شما به وجود بیاید.
  • همانطور که اشاره شد خودروهایی با دنده اتوماتیک سیستم برق بسیار پیچیده تری را نسبت به دیگر خودروها با دنده های دستی دارند و بسیار حساس تر هستند و باید توجه بیشتری به آنها شود و بیشتر آنها را چک کرد و ترجیحاً از وسایل برقی مانند دزدگیر های متفرقه و آمپلی فایر استفاده نشود.
خدمات پربازدید:   تعمیر گیربکس تیگو ۵

تعمیر گیربکس هیوندای

 مراحل تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندای وراکروز

تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندای وراکروز شامل موارد مختلفی می شود که در انواع تعمیرگاه ها تخصصی که در این زمینه فعالیت می کنند انجام میشود این موارد عبارتند از :

  • سرویس دوره ای گیربکس اتوماتیک هیوندای وراکروز
  • تعویض روغن گیربکس هیوندای وراکروز
  • بازدید فنی گیربکس اتوماتیک هیوندای وراکروز با ۱ سال گارانتی
  • عیب یابی و نمایش ایراد گیربکس اتوماتیک هیوندای وراکروز به صورت رایگان
  • مشاوره درست و صحیح رانندگی کردن با گیربکس اتوماتیک هیوندای وراکروز

در بعضی مواقع ممکن است که گیربکس اتوماتیک زوزه بکشد و افراد بسیار زیادی به دنبال دانستن دلیل این مورد هستند باید گفته شود که صدای زوزه گیربکس اتوماتیک معمولاً ناشی از صدای فشار روغن و یا خرابی دنده ها مجموعه دنده سیاره ای و دنده های دیفرانسیل میباشد. همین طور از دیگر مواردی که سوال های زیادی در مورد آن به وجود می آید علت گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک میباشد در این زمینه باید گفته شود که گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک به دلیل کمبود روغن و نرسیدن روغن کافی پشت کاسه کلاچ ها و فرسودگی و مستهلک شدن صفحه کلاچ ها به وجود می آید.

تعمیر گیربکس هیوندای

تعمیرگاه هیوندا وراکروز

همانطور که گفته شد گیربکس یکی از مهمترین قطعات موجود در هیوندا وراکروز و همینطور در تمامی خودروهای اتوماتیک و دنده ای می باشد و به همین دلیل بسیار مهم است که تا در صورت بروز هرگونه مشکل و خرابی در این قطعه به سرعت به تعمیرگاه تعمیر گیربکس اتوماتیک در غرب تهران مراجعه کرده تا افراد حرفه ای و متخصص و آموزش دیده در این زمینه بتوانند خودروی شما را به سرعت تعمیر کرده و مشکلات و خرابی های آن را پیدا کنند و در سریعترین زمان ممکن و با هزینه مناسب آن را تعمیر کنند توجه داشته باشید که به هیچ عنوان خودتان باید دست به تعمیر گیربکس ماشین بزنید زیرا شما دانش و تبحر کافی را در این زمینه ندارید و ممکن است مشکلات و خرابی های دیگری را برای ماشین به وجود بیاورید

خدمات پربازدید:   روغن گیربکس پرشیا tu5

هزینه‌ی تعمیرات گیربکس اتوماتیک وراکروز چقدر است؟

این سوال که هزینه تعمیرات گیربکس اتوماتیک وراکروز چقدر میباشد یکی از سوال های متداول و همیشگی مشتریان است اما واقعیت این است که هزینه تعمیرات چنین خودرویی به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و عوامل زیادی در مقدار هزینه آن تاثیر گذار هستند برای مثال اگر مشکل بسیار جدی برای گیربکس وجود آمده باشد باید به صورت کلی عوض شود آیا به صورت کامل پیاده شود و فرآیند تمیر بر روی آن صورت بگیرد که در اینصورت قطعاً هزینه تعمیر بالاتر خواهد رفت. به صورت کلی باید برای تعیین قیمت و دستمزد تعمیرات گیربکس خودرو شما باید توسط دستگاه تست شود پس از این که مشکل اصلی پیدا شد تعمیر گیربکس آغاز می شود و هزینه آن مشخص می‌شود.

چت در واتساپ

تماس با ما