تعمیر گیربکس نیسان تیانا اتوماتیک

تعمیر گیربکس نیسان تیانا

نیسان تیانا یک ماشین ژاپنی زیبا می باشد نسل اول آن در سال ۲۰۰۳ معرفی شد و نسل دوم آن در سال ۲۰۰۸ وارد بازار شد. ماشین تیانا از سال ۱۳۸۹ توسط شرکت پارس خودرو در دو نسخه فول و نیمه فول در کشور ما مونتاژ شد و در نهایت در سال ۱۳۹۲ مونتاژ این خود را در کشور به پایان رسید و متوقف شد.تعمیر گیربکس نیسان تیانا اتوماتیک به دلیل مشکلاتی که برای آن به وجود می آید کمی متفاوت تر از گیربکس های دنده ای می باشد و رفع مشکلات آنها نیازمند تخصص بسیار زیاد و بالایی نیز می باشد.

گیربکس های اتوماتیک نسبت به گیربکس های دنده ای از حساسیت بالاتر و بیشتری برخوردار هستند و در صورت عدم استفاده درست و اصولی از آنها ممکن است که استهلاک بالایی را پیدا کنند و همینطور عدم تعویض دنده و تق زدن و گاز هرز خوردن در ورود به حالت اضطراری از جمله مشکلات رایج این نوع گیربکس ها به شمار می آید توجه داشته باشید که تعمیر گیربکس های اتوماتیک حتماً باید توسط افراد متخصص و مجاز در این زمینه انجام شود زیرا در غیر این صورت ممکن است که آسیب های دیگری به ماشین وارد شود.

مشکلات رایج در گیربکس‌های اتوماتیک نیسان تیانا

تعمیر گیربکس اتوماتیک نیسان تیانا حتماً باید توسط افراد بسیار ماهر و متخصص در این زمینه انجام دهد. بهتر است بدانید برای برطرف کردن هرگونه مشکل گیربکس اتوماتیک تیانا از تجهیزات به روز و مدرن استفاده کنید. اتومبیل تیانا در سال ۲۰۰۳ وارد بازار شد. بهتر است بدانید که این خودرو یک پله پایین‌تر از سدان لوکس ۱۴ می‌باشد. این سدان سایز متوسط خودرو ژاپنی نیسان تولید و روانه بازار شد. نام تیانا از نام یک روستای کوچک در ایتالیا گرفته شده است که تاثیر نامگذاری برای نیسان مورانو شده است.

تعمیر گیربکس اتوماتیک به دلیل مشکلاتی که برای آن به وجود می آید کمی متفاوت تر از گیربکس های دنده ای می باشد و رفع مشکلات آنها نیازمند تخصص بسیار زیاد و بالایی نیز می باشد .‌ گیربکس های اتوماتیک نسبت به گیربکس های دنده ای از حساسیت بالاتر و بیشتری برخوردار هستند و در صورت عدم استفاده درست و اصولی از آنها ممکن است که استهلاک بالایی را پیدا کنند. و همینطور عدم تعویض دنده و تق زدن و گاز هرز خوردن در ورود به حالت اضطراری از جمله مشکلات رایج این نوع گیربکس ها به شمار می آید . توجه داشته باشید که تعمیر گیربکس های اتوماتیک حتماً باید توسط افراد متخصص و مجاز در این زمینه انجام شود زیرا در غیر این صورت ممکن است که آسیب های دیگری به ماشین وارد شود. گیربکس تیانا از اجزای مهم و اساسی موتور اتومبیل می‌باشد. سرعت و نیروی تولید شده موتور توسط گیربکس قابل کنترل می‌باشد.

خدمات پربازدید:   تعمیر گیربکس مورانو

مشکل گیربکس نیسان تیانا

برخی از مشکلات بسیار جدی در گیربکس های اتوماتیک نیسان تیانا عبارتند از :

 • گاز هرز خوردن گیربکس های اتوماتیک :‌ کمبود روغن گیربکس و نرسیدن روغن کافی پشت کاسه کلاس ها و فرسودگی و مستهلک شدن صفحه کلاچ ها
 • تقه زدن گیربکس های اتوماتیک : دلیل اصلی این مشکل می‌تواند ایراد برقی و یا میزان نبودن فشار روغن که ناشی از ایراد در ساعت و یا خرابی و یا پارگی در دسته موتورهای گیربکس باشد.
 • خلاص شدن گیربکس های اتوماتیک : بریدن دنده اویل پمپ خراب شدن توربین شل شدن پلوس خالی بودن گیربکس از روغن و معیوب بودن چرخ دنده های داخل گیربکس
 • تغییر در عملکرد گیربکس : گیربکس های اتوماتیک نیسان تیانا به گونه‌ای طراحی شده است که عمل تعویض دنده در کسری از ثانیه صورت میگیرد ولی اگر هنگام تعویض دنده با تاخیر مواجه شوید شاید به علت نشتی روغن گیربکس این اتفاق افتاده باشد.
 • خرابی شیر برقی : یکی از دلایل تعمیر گیربکس تیانا شیر برقی می‌باشد، که شیر برقی روی ساعتی گیربکس تعبیه شده که در درون گیربکس قرار دارد. بهتر است بدانید شیر برقی در صورت خرابی گیربکس اتوماتیک ۴ سرعته و ۵ سرعته را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در صورتی که شیر برقی خراب شود علائمی را مشاهده خواهید کرد مانند تاخیر در تعویض دنده‌ها همچنین عدم تعویض دنده یا ضربه به دنده، جابجایی نامنظم در تعویض دنده گیر کردن در حالت خلاص، نذاشتن دنده عقب و بسیاری از موارد دیگر را مشاهده خواهید کرد. پس از اینکه این علائم را مشاهده کردید سعی کنید بلافاصله جهت برطرف کردن آن اقدام کنید.

تعمیر گیربکس نیسان تیانا

دلایل خراب شدن گیربکس نیسان تیانا

گیربکس‌های اتوماتیک به دلیل داشتن ساختار حساس‌تر ممکن است بیشتر از ماشین‌های با دنده اتومات خراب شوند به همین دلیل ما در ادامه برخی از دلایل خراب شدن گیربکس نیسان تیانا را برای شما توضیح داده‌ایم که عبارتند از :

 • کمبود روغن گیربکس یا نشتی در آن : اگر شما در هنگام تغییر دنده تکان شدیدی را احساس کردید به احتمال زیاد سطح روغن گیربکس پایین می‌باشد. تاخیر در هنگام تغییر دنده نیز یکی دیگر از علائمی می‌باشد که در صورتی که سطح روغن گیربکس پایین باشد شما با آن روبرو خواهید شد. سعی کنید دنده را از پارک به درایو تغییر دهید اگر این کار بیش از ۴ ثانیه طول بکشد سعی کنید سطح روغن گیربکس را بررسی کنید.
 • خرابی سنسور سرعت گیربکس : در برخی مواقع امکان دارد سنسور سرعت گیربکس خراب شود. زمانی که در هنگام تعویض دنده از پارک به درایو یا دنده عقب نمی‌تواند باعث تعویض بررسی چراغ موتور یا ضربه شود سنسور سرعت گیربکس را بررسی کنید و نسبت به برطرف کردن خرابی آن اقدام نمایید.
 • خرابی خنک کن گیربکس : بهتر است بدانید برای خنک شدن و جلوگیری از بالا رفتن بیش از حد دمای گیربکس خنک کن یا فن در مقابل آن تعبیه شده است. در برخی موارد امکان دارد این خنک‌کن‌ها از کار افتاده و دمای گیربکس بالا برود و به گیربکس آسیب وارد شود. در برخی موارد نیز گیربکس نیاز به یک خنک کن اضافه را دارد.
خدمات پربازدید:   گیربکس نیاز به سرویس چه مشخصاتی دارد؟

برخی دیگر از علائم رایج مشکلات گیربکس نیسان تیانا عبارتند از:

 • پایین آمدن قدرت ماشین
 • احساس لرزش و تکان خوردن خودرو
 • لرزش‌ و لغزش گیربکس
 • کاهش ناگهانی سرعت خود را
 • بالا رفتن دمای روغن گیربکس
 • لرزش خودرو هنگام شتاب‌گیری
 • محدود شدن دور موتور و قدرت خروجی
 • بوی سوختگی از روغن
 • با بالا رفتن دور موتور دنده عوض نمی‌شود
 • صدای وزوز از گیربکس

تعویض گیربکس نیسان تیانا

مجموعه سنسورها و مدارهای الکترونیکی گیربکسهای اتوماتیک دارای حساسیت بسیار بالایی می باشند بنابراین به شما توصیه می شود هرگز آنها را موتور سوی نکنید انی های خودروسازی با گذشتن زمان برنامه های جدیدی را برای نرم‌افزار گیربکس ارائه می‌دهند و برنامه کامپیوتر گیربکس خودرو خود را هر دو سال یکبار آپدیت و یا به روز رسانی می کنند. در خودروهای دنده اتوماتیک مانند نیسان تیانا به علائمی مثل تق زدن گیربکس های اتوماتیک و یا زوزه کشیدن گیربکس و گاز هرز خوردن توجه کنید و هر گونه تغییر در صدا و سرعت و عمل تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید و به سرعت آن را به یک تعمیرکار نشان دهید هنگام تعویض دنده میزان فشار بر روی پدال گاز را کمتر کنید تا دور موتور پایین بیاید و عمل تعویض دنده به درستی صورت بگیرد هرچه تعویض دنده در دور موتور پایین تر انجام شود قطعات گیربکس کمتر آسیب می بیند و کارایی و عمر گیربکس بیشتر میشود.

تعمیر گیربکس نیسان تیانا

مشخصات گیربکس نیسان تیانا

نیسان برای این خودرو از موتور ۵.۲ لیتری استفاده کرده است که با گیربکس  CVT قدرتی معادل ۱۸۵ بخار و ۲۴۰ نیوتون متر گشتاور را به چرخ های جلو می رساند این گیربکس لذت رانندگی را در این خود را به شدت کاهش می دهد اما شتاب ثانویه عالی و مصرف سوخت پایین را به همراه دارد. این موتور ساخت نیسان می باشد که بر روی محصولات مختلف رنو نیز نصب شده است و بازده خوبی را به همراه داشته است موتوری که مصرف سوخت ای در حدود ۱۰ لیتر در هر صد کیلومتر را برای این خود را به همراه دارد و شتاب و کشش خوبی را دارد.

خدمات پربازدید:   تعمیر گیربکس جیلی امگرند EC7

هزینه تعمیر گیربکس تیانا

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک نیسان تیانا با توجه به اینکه در تهیه قطعات آن مشکلی وجود ندارد، هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک این خودرو زیاد نمی‌باشد. اما باید به این قضیه توجه داشته باشید تا در هنگام تعویض قطعات خودرو قطعاتی را خریداری کنید که گارانتی طولانی مدت داشته باشد و بدانید که محصولات خوبی را تهیه کرده‌اید. قبل از خرید هرگونه قطعه‌ای برای خودرو حتماً از کیفیت آن اطمینان خاطر داشته باشید و بدانید که جنسی کاملاً با کیفیت را تهیه کرده‌اید. هزینه تعمیر گیربکس تیانا طبق مشکلاتی که برای آن به وجود می‌آید متغیر می‌باشد و ممکن است برای مثال حل کردن مشکل صدای وزوز از گیربکس هزینه کمتری را نسبت به لرزش خودرو هنگام شتاب گیری داشته باشد. به همین دلیل نمی‌توان قیمت دقیقی را برای هزینه تعمیر گیربکس تیانا گفت و می‌توان گفت که این هزینه کاملاً متغیر می‌باشد.

تعمیرگاه گیربکس نیسان تیانا

همانطور که در قسمت های قبلی به آن اشاره شد تعمیر کردن گیربکس های اتوماتیک بسیار پیچیده تر از گیربکس های دنده ای می باشد به همین دلیل بسیار مهم است که این نوع گیربکس ها و این نوع ماشین ها را به افرادی بسیار حرفه ای و با تجربه و متخصص در این زمینه بسپارید تا بتوانند به بهترین نحو ممکن ماشین شما را تعمیر کنند به همین دلیل بسیار ضروری است که اگرغرب تهران هستید ماشین خود را به تخصصی ترین تعمیرگاه تعمیر گیربکس اتوماتیک در غرب تهران ببرید تا بتوانند آن را عیب یابی کرده و مشکل آن را به بهترین نحو ممکن حل کنند

برخی موارد وجود دارد که در خودرو های تیانا به صورت مداوم باید چک شود که این کار باید توسط افراد حرفه ای و متخصص در تعمیرگاه های حرفه ای انجام شود . در خودروهایی که دارای دنده اتوماتیک می باشند مانند نیسان تیانا با توجه به زمانبندی و کیلومتر تعیین شده توسط شرکت سازنده این ماشین روغن گیربکس آن را سر زمان تعویض کنید و همینطور از روغن گیربکس متناسب با خودروی خود استفاده کنید زیرا در صورت ریختن روغن نامرغوب و اشتباه داخل گیربکس باعث خسارت های سنگین گیربکس می شوید.

یکی دیگر از مواردی که در تعمیر انواع گیربکس بسیار مهم است آن را رعایت کنید این است که سرویس‌های دوره‌ای را فراموش نکنید و حداقل سالی یکبار برای اطلاع داشتن از وضعیت گیربکس خودرو خود را به یک تعمیرکار کاملاً حرفه‌ای در یک تعمیرگاه تخصصی نشان دهید. می توانید برای اینکار به سایت گیربکس پلاس مراجعه نمایید.

چت در واتساپ

تماس با ما