تعمیر گیربکس اتوماتیک در غرب تهران

تعمیر گیربکس اتوماتیک در غرب تهران

آیا ساکن غرب تهران هستید و به دنبال یک تعمیر گاه تخصصی و عالی هستید ما را تا پایان این مقاله در گیربکس پلاس همراهی کنید؛ لازم به ذکر است که گیربکس اتوماتیک یکی از مهم ترین بخش های یک خودرو است که هر گونه مشکل در آن مشکلات جدی تری را به وجود می آورد. گیربکس خودرو نقش بسیار پر رنگی در عمل کرد درست خودرو دارد . بهتر است همین ابتدا خدمتتان عرض کنیم که گیربکس ها دو نوع هستند.

  • دستی
  • اتوماتیک

شایان به ذکر است که گیربکس به راننده این امکان را می دهد تا بدون مشکل دنده را عوض کند و یا این که دنده عقب بگیرد. همان گونه که از نام گیربکس دستی مشخص است راننده باید به طور دستی دنده عوض کند اما گیربکس اتوماتیک تمام کار ها را به طور خودکار انجام می دهد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک چرا انجام می شود

موارد زیادی مثل استفاده نادرست، استهلاک و غیره موجب بروز مشکل در گیربکس اتوماتیک می شود. شایان به ذکر است که تعمیر انواع گیربکس اتوماتیک به منظور رفع مشکلات و خرابی های موجود در سیستم گیربکس اتوماتیک خودرو انجام می شود. معمولا تعمیر کار خرابی گیربکس را به خاطر عدم تغییر دنده به صورت صحیح، لرزش و نویز غیر عادی در هنگام تغییر دنده، کاهش قدرت و سرعت خودرو، گرم شدن بیش از حد گیربکس و غیره می داند. با تعمیر گیربکس اتوماتیک علاوه بر رفع مشکلات، عمل کرد بهینه تر و صحیح تر خودرو حفظ می شود و هزینه های ناشی از خراب شدن سایر قطعات خودرو ناشی از استفاده نادرست از گیربکس کاهش پیدا می کند. در ادامه به تشریح موارد ذکر شده خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

خدمات پربازدید:   تعمیر گیربکس نیسان ایکس تریل

تاخیر در تعویض دنده

همان گونه که در بخش های قبل تر اشاره کردیم تعویض دنده در گیربکس اتوماتیک به صورت خودکار انجام می شود ولی در صورتی که گیربکس اتوماتیک خراب شود این کار با تاخیر انجام می شود. برای مثال اگر گیربکس اتوماتیک با مشکلات فنی روبه رو شود ممکن است دنده ها به طور ناپایدار تغییر کنند و چراغ های خطا روشن شوند. در نتیجه تعویض دنده با تاخیر و با سرعت کم تر صورت می گیرد و برای راننده سخت تر می شود که خودرو را کنترل کند. برای جلوگیری از چنین مشکلات فنی لازم است که گیربکس اتوماتیک به طور منظم تعمیر کنید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک در غرب تهران

مشکل گیربکس در هنگام تعویض گیربکس

لازم است بدانید که تعویض دنده زمانی که گیربکس خودرو سالم است باید به آسانی و کاملا نرم انجام شود؛ چنان چه در هنگام تعویض دنده متوجه لرزش،  ساییده شدن و لیز خوردن شدید خیلی فوری باید نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک اقدام کنید و خودرو خود را به یک فرد متخصص نشان دهید.

صدای نابهنجار گیربکس

ممکن است مدتی است متوجه ی صدا های عجیب و غریب و غیر طبیعی از گیربکس ماشین خود شده باشید؛ لازم به ذکر است که در اغلب اوقات این صدا ها به خاطر فرسوده شدن و مستهلک شدن یاتاقان ها است. البته ممکن است این صدا ها نیز به خاطر جدا شدن اجزا گیربکس باشد و یا این که روغن گیربکس خاصیت خود را از دست داده باشد و نتواند آن گونه که باید از اصطکاک قطعات گوناگون جلوگیری کند پس نسبت به سر و صداهایی که از خودروتان خارج می شود بی تفاوت نباشید.

خدمات پربازدید:   دلایل روشن شدن چراغ گیربکس

لیز خوردن چرخ دنده ها

آیا تا به حال متوجه شده اید که خودروتان از دنده خارج شود یا این که این کار به طور ناگهانی انجام شود؟ اگر پاسختان مثبت است حتما باید این مشکلی را جدی بگیرید. اگر در زمان رانندگی متوجه لغزش بین دنده ها می شوید و به ناچار برای رفع مشکل گاز می دهید باید خدمتتان عرض کنیم که خودروتان دچار مشکل شده است. ممکن است خرابی سیستم و عدم ارسال صحیح سیگنال موجب این مشکل شود و حتما باید خودرو خود را به تعمیر گیربکس اتوماتیک در غرب تهران ببرید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک در غرب تهران

بلند شدن بوی سوختگی

اگر در حین رانندگی متوجه بوی سوختگی از گیربکس خودرو شدید ممکن است روغن گیربکس خیلی داغ شده باشد.  دقت کنید که روغن نقش بسیار پر رنگی در کارکرد گیربکس خودرو دارد و زمانی که قدرت روان کردن روغن کم می شود یا این که از اندازه آن کم می شود قطعات گیربکس دچار اصطکاک شده و بوی سوختگی بلند می شود. این اتفاق ممکن است به خاطر ریختن روغن بی کیفیت و نا مناسب یا نشتی روغن باشد که قطعا تعمیر کار حرفه ای می تواند آن را تشخیص دهد.

بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک در غرب تهران

چنان چه قصد تعمیر گیربکس اتوماتیک در غرب تهران را دارید حتما باید به دنبال بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک در غرب تهران باشید تا بتوانید بهترین خدمات را دریافت کنید. دقت کنید که تعمیر گیربکس اتوماتیک مثل تعمیر گیربکس دستی نیست و خیلی تخصصی تر و پیچیده تر است و شما حتما باید به فرد متخصص مراجعه کنید و بیخیال تعمیر کار های معمولی و ساده شوید. سعی کنید تعمیرگاهی را پیدا کنید که تخصص و هم چنین تجربه ی لازم را در این کار دارد و می تواند به بهترین شکل ممکن کار را انجام دهد.

خدمات پربازدید:   تیگو 7 دبل تر

از اصل بودن قطعات تعویضی مطمئن شوید

اگر قصد تعویض گیربکس اتوماتیک را دارید سعی کنید به تعمیرگاهی مراجعه کنید که کار بلد باشد و در صورت تعویض قطعه ای از یک قطعه ی اصلی و با کیفیت استفاده کند. اگر از قطعه ی بی کیفیت استفاده شود مدتی بعد مجبور به تعمیر و با تعویض گیربکس می شوید البته باید به این نکته اشاره کنیم که اگر ماشین خود را به یک تعمیر کار حرفه ای نسپارید بعد از مدتی مجدد مجبور به تعمیر قطعه و یا حتی قطعات دیگر می شوید پس برای پیدا کردن بهترین تعمیرگاه تعمیر گیربکس اتوماتیک در غرب تهران کمی وسواس به خرج دهید و از همه مهم تر نسبت به کوچک ترین صدا و تغییرات واکنش نشان دهید و تعمیر گیربکس اتوماتیک را شروع کنید.

چت در واتساپ

تماس با ما